• Kategoria
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Instruktorzy
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • search.blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Absolwenci i rekomendacje

     Ognisko Muzyczne RED NOTE istnieje od 2012. Od samego początku postawiliśmy na rozwój zapraszając do współpracy pedagogów, którzy oprócz kompetencji mają w sobie to coś, co pozwala przekazać pasję muzykowania naszym uczniom.

     Na poziomie zarządzania niezmiennie budujemy markę szkoły przyjaznej, otwartej, serdecznej, nastawionej na kontakt i budowanie społeczności, zapewniającej wszystko co jest potrzebne do pełnienia misji muzycznego edukowania, a nawet więcej…

     Dziś wiemy, że cały ten wysiłek się opłacił, mało tego – przerósł nasze oczekiwania. Udzieliliśmy kilkudziesięciu tysięcy lekcji zyskując wdzięczność i szacunek naszych Uczniów i ich Rodziców. Zyskaliśmy opinię szkoły, w której nie tylko odbywają się zajęcia dodatkowe ale także są odkrywane i pielęgnowane talenty.

     Poniżej prezentujemy sylwetki kilku spośród naszych absolwentów, a także opinie tych, którzy przez te wszystkie lata zetknęli się z naszą pracą i pasją:


     PATRYK CHMURA – Patryk zawitał do RED NOTE w 2012 roku jako trzynastolatek. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w klasie gitary klasycznej. Szybko okazało się, że talent i zainteresowania chłopca mają ponadprzeciętny potencjał, dlatego jego indywidualny kurs został zintensyfikowany i rozbudowany o zajęcia wokalne.

     W międzyczasie pojawiła się fascynacja gitarą elektryczną, co oprócz poszerzenia wiedzy i udoskonalenia techniki, pozwoliło mu wejść w świat muzyki improwizowanej. To był bardzo intensywny okres, w  którym mając niespełna 15 lat otarł się o studio nagrań i pierwsze próby komponowania własnych utworów. Następny etap to bardzo ciekawy i owocny epizod z gitarą akustyczną. Pracowitość, sumienność i żelazny upór w dążeniu do celu zaowocowały stworzeniem formacji DOG – Dwuosobowa Orkiestra Gitarowa, w której występował ze swoim nauczycielem Jackiem Sroka-Ritau. Duet koncertował prezentując standardy muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej pokazując szerokie spektrum utworów (od Mozarta po Queen) w bardzo efektownych, ale i wymagających aranżacjach.

     W 2018 r. Patryk zakończył edukację w RED NOTE uzyskując dyplom masterclass. Dziś rozwija swoją pasję i… nie bójmy się tego słowa karierę. Współtworzy formację TE DEUM, angażuje się w projekty wielu młodych artystów, uczy gry na gitarze. Ponadto cały czas pozostaje aktywny na polu własnej twórczości, prowadzi swój kanał na You Tube, udziela się na platformach Spotify, Apple Music, Sound Cloud. Muzycznie eksperymentuje z wieloma gatunkami: blues, jazz, funky, rock oraz pop. Pozostaje przy tym skromnym, uśmiechniętym i radosnym człowiekiem.


     JAN SKARYSZ – Jasiek trafił do RED NOTE na przełomie 2016 i 2017 roku, jako zdeklarowany „elektryk”. Przyniósł ze sobą skarb w postaci bardzo wysokiej kultury muzycznej wyniesionej z domu. Mimo młodego wieku był doskonale zorientowany w twórczości najważniejszych artystów współczesnej muzyki.

     Pierwsze widoczne/słyszalne postępy pojawiły się bardzo szybko, zwłaszcza, że Janek każdą lekcję w RED NOTE utrwalał godzinami samodzielnej, pełnej pasji i samozaparcia pracy w domu. To spowodowało doładowanie kursu, który oprócz eksplorowania i analizy standardów światowej i polskiej muzyki gitarowej szybko wkroczył na płaszczyznę muzyki improwizowanej, a następnie na poziom komponowania i aranżowania. Po nieco ponad roku tak intensywnej przygody z gitarą Jan wraz z kolegą założył zespół Absence. Formacja zaskakuje świeżością brzmienia, które przebija się przez dobrze ugruntowane podstawy klasycznego rocka. Nic zatem dziwnego, że koncertują z częstotliwością godną starych scenicznych wyjadaczy i gromadzą wokół siebie coraz szerszą publiczność.

     Janek zakończył edukację w RED NOTE po trzech i pół roku uzyskując dyplom masterclass, co jest  rekordowym wynikiem. Pozostaje dla nas ważną postacią i ambasadorem naszej marki, za którą kryją się pasja, praca, otwartość na muzykę, nowe wyzwania i na ludzi. Tak wspomina swój pobyt u nas:„RED NOTE jest dla mnie ważnym miejscem. Odkryłem tam pasję gry na gitarze, która stała się nieodłączną częścią mojego życia. Dzięki panu Jackowi, jego cennym uwagom i skutecznym metodom nauczania zyskałem motywację do ciężkiej pracy, która pozwoliła mi bardzo szybko spełnić marzenia o graniu, koncertowaniu i tworzeniu własnej muzyki.  ”


     PRZEBARWIENIA – historia tego zespołu pokazuje, jak istotną rolę w edukacji muzycznej odgrywa społeczność szkoły, która oprócz nauczania muzyki, kształtuje otwartość na innych ludzi i pomaga w nawiązywaniu kontaktów.

     W skład formacji wchodzą: Amelia Mazurek (wokal, pianino), Paulina Radomska (gitara, ukulele, perkusja, perkusjonalia), Wiktoria Masztaler (gitara, cymbałki, dzwonki, kalimba). Paulina Radomska i Wiktoria Masztaler spotkały się w RED NOTE. Wiktoria rozpoczęła swoja edukację od gitary klasycznej, Paulina od elektrycznej. Przez kilka lat dziewczyny mijały się w korytarzach naszej szkoły pracując niezależnie od siebie. Sytuacja się zmieniła, gdy Witkoria podjęła decyzję o zmianie instrumentu na gitarę elektryczną. Tak powstał tandem w którym młode artystki o różnych doświadczeniach spotkały się i… zaiskrzyło! Gra na gitarach elektrycznych była dla obu pań doskonałą okazją do rozwoju na polu muzyki improwizowanej. Wkrótce gitarzystki podjęły decyzję o rozbudowaniu swojego arsenału o gitary akustyczne dające całkiem nowe spektrum brzmieniowe. W międzyczasie Paulina rozpoczęła równoległy kurs gry na perkusji. Mniej więcej w tym momencie pojawiła się koncepcja Przebarwień – zespołu grającego muzykę będącą fuzją kilku gatunków, które najłatwiej spiąć klamrą muzyki alternatywnej, ciekawej, innowacyjnej, pełnej zaskakujących pomysłów brzmieniowych i aranżacyjnych.

     Jesteśmy dumni z Przebarwień, bo to zespół, który godnie reprezentuje ducha naszej szkoły. Ma w sobie świeżość, kreatywność i polot godny uwagi i szerokiego propagowania.


     NATALIA KRZĄKAŁA – rozpoczynała naukę gry na perkusji mając 11 lat pod czujnym okiem Ryszarda Rajcy, perkusisty, który tworzył sekcję perkusji w RED NOTE. Dziś Natalia sama zasiada na stołku instruktora w naszej szkole. Jak potoczyła się ta historia można przeczytać w zakładce INSTRUKTORZY.

      

     REKOMENDACJE

     „Profesjonalna szkoła gitarowa. Pan Jacek ma bardzo dużo cierpliwości i świetne podejście do dzieci. Córka go bardzo lubi i dlatego chętnie chodzi na zajęcia.” ~ Mama Mai


     „Szkoła na piątkę z plusem. Pan Jacek, uczący gitary, ma bardzo dobre podejście do nauki małych dzieci. Potrafi znaleźć trafną metaforę by wytłumaczyć maluchom elementy teorii. Przygotował także dla najmłodszych, własnoręcznie ilustrowany, bardzo przystępny podręcznik. Mój Pięciolatek chodził na lekcje bardzo chętnie i w kilka miesięcy zrobił znaczne postępy. Teraz jako sześciolatek będzie kontynuowały naukę w Red Note.” ~ Mama Konrada


      „Serdecznie polecamy Ognisko Muzyczne Red Note. Bardzo fajne podejście prowadzącego zajecia do dzieciakow. Córka zachwycona lekcjami gry na gitarze” ~ rodzice Emilki


     „Red Note było dla mnie bardzo ważnym miejscem. Odkryłem tam swoją pasję do gry na gitarze, która to stała się nieodłączną częścią mojego życia.” ~ Janek

     back to top
     Filtry