• Kategoria
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Instruktorzy
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • search.blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Flet Poprzeczny

     INFORMACJE PODSTAWOWE

     Kurs gry na flecie poprzecznym w RED NOTE to atrakcyjna propozycja dla tych, którzy szukają możliwości muzycznego rozwoju z wyjątkowym instrumentem. Łączy on w sobie wiele zalet:

     • Jest niewielki, a przez to mobilny. Można go wszędzie ze sobą zabrać.
     • Na początek można nabyć flet poprzeczny wykonany z tworzywa sztucznego, który jest niedrogi i dostępny dla każdego. Co więcej, na pierwsze zajęcia można przyjść ze zwykłym, szkolnym fletem prostym.
     • Gra na flecie poprzecznym oprócz stricte muzycznego rozwoju wymaga opanowania właściwej postawy ciała i prawidłowego oddechu. Są to więc zajęcia wyciszające, wymagające koncentracji i podejścia do przedmiotu z należną estymą.
     • Po wstępnym opanowaniu instrumentu możemy usłyszeć jego największy walor – szlachetny, piękny, ciepły dźwięk.
     • Flet poprzeczny jest również instrumentem, który chętnie, efektywnie, a przy okazji efektownie wchodzi w korelacje z innymi instrumentami, zarówno klasycznymi jak i tymi, których używa się w muzyce rozrywkowej.

     RED NOTE jest szkołą, w której prężnie rozwijają się sekcje skrzypiec, pianina, gitary klasycznej, ale także sekcje rozrywkowe. Młodzi muzycy grający na flecie, jeśli tylko zechcą, będą mogli próbować występować we wszelkich konfiguracjach zespołowych.

     ORGANIZACJA ZAJĘĆ I CENNIK

     Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w małych: 2-, 3-osobowych grupach starannie dobranych pod względem wieku i stopnia zaawansowania. Każdy rok nauki zakończony jest wręczaniem dyplomu, który dokumentuje postępy i poziom zaawansowania: początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany i master class.

     O dynamice kursu decyduje uczestnik. Nie każdy musi decydować się na wejście w system zdobywania kolejnych stopni zaawansowania. Jesteśmy otwarci na swobodne prowadzenie kursu i dostosowanie go do aktualnych potrzeb.

     W RED NOTE staramy się również wykorzystywać każdą okazję by móc muzykować i pokazywać postępy naszych uczniów ich bliskim i nie tylko… Na przełomie semestrów organizujemy mini-recitale świąteczne, będące otwartą lekcją dla rodziny. Analogiczne występy odbywają się na koniec roku szkolnego.

     Rokrocznie z końcem roku szkolnego odbywa się RED NOTE FESTIWAL. Jest to impreza plenerowa, mająca charakter pikniku rodzinnego, podczas której pokazujemy trzydziestkę najlepszych uczniów naszej szkoły. Towarzyszą temu niezapomniane emocje.

     Koszt zajęć indywidualnych 59 zł z jedną 45-minutową lekcję

     Koszt zajęć tandemowych 45 zł z jedną 45-minutową lekcję

     Koszt zajęć w grupie trzyosobowej 39 zł z jedną 45-minutową lekcję

     Współpraca z ogniskiem RED NOTE opiera się na czytelnych i przejrzystych zasadach. Nie praktykujemy długoterminowych zobowiązań. Umowę zawieramy na miesiąc, płatności dokonuje się „z dołu” – po zakończonym miesiącu nauki. Jeśli współpraca odbywa się zgodnie z oczekiwaniami ucznia umowa prolonguje się o następny i kolejne miesiące.

     W RAZIE PYTAŃ POZOSTAJEMY DO DUSPOZYCJI POD MUMEREM TELEFONU:665 214 081

     INFORMACJE DODATKOWE

     Flet poprzeczny to instrument o długiej historii, występujący w wielu odmianach w kulturach muzycznych na świecie. W dzisiejszych czasach jest jednym z instrumentów solowych w orkiestrze symfonicznej, na szeroką skalę wykorzystywany w muzyce kameralnej, jego walory wykorzystuje także z powodzeniem muzyka rozrywkowa. Instrument ten wciąż ewoluuje - obecnie bywa wykonywany z najszlachetniejszych kruszców takich jak srebro, złoto i platyna. Z drugiej strony na rynku instrumentów pojawiły się w ostatnich latach flety poprzeczne wykonane z tworzyw sztucznych. Choć pomysł wydaje się być zaskakujący, to instrumenty te pozwalają z powodzeniem opanować podstawy gry, wydobyć dobrej jakości dźwięk, zanim adept muzyki sięgnie po klasyczną wersją instrumentu, pozwalającą rozwinąć pełnię brzmienia.

     Aby rozwinąć dobrą technikę gry potrzeba czasu i cierpliwości – początkowy etap nauki to praca nad podstawami (postawa, oddech…). Z czasem zaczniemy wydobywać z instrumentu piękne melodie, a flet stanie się naszym przyjacielem – bez trudu zabierzemy go ze sobą wszędzie, a gra z tygodnia na tydzień będzie przynosiła coraz więcej radości.

     back to top
     Filtry