• Kategoria
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Instruktorzy
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • search.blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Gitara akustyczna fingerstyle

     INFORMACJE PODSTAWOWE

     Klasa gitary akustycznej otwarta jest dla każdego bez względu na wiek, czy już posiadane umiejętności. Kurs ma kameralny i indywidualny charakter i można go rozpocząć w każdej chwili, wystarczy przyjść z gitarą. Ognisko Muzyczne RED NOTE zapewnia wszelkie materiały szkoleniowe wraz z teczką, notatnikiem, a nawet długopisem;) Tym, którzy stawiają pierwsze kroki w grze na gitarze (jeśli chcą) pomagamy wybrać i kupić pierwszy instrument. Możemy również wypożyczyć gitarę na próbę, do czasu zakupienia własnego instrumentu (ilość instrumentów do wypożyczenia jest ograniczona).
     Instruktorzy: Jacek Sroka-Ritau

     ORGANIZACJA ZAJĘĆ I CENNIK

     Nauka odbywa się na czterech poziomach:

     • początkujący
     • średniozaawansowany
     • zaawansowany
     • masterclass

     Każdy z poziomów kończy się uzyskaniem dyplomu.

     Nie zawsze gitarowa edukacja musi wiązać się z wejściem w system zdobywania kolejnych stopni zaawansowania i ustawienie kursu w z góry określone ramy. Wychodząc temu naprzeciw jesteśmy otwarci na swobodne prowadzenie zajęć dostosowane do aktualnych potrzeb.

     Zajęcia odbywają się w trzech formułach (do wyboru):

     • indywidualnie – koszt zajęć - 59 zł za jedną 45-minutową lekcję
     • tandemowo – dwuosobowa grupa uczniów, starannie dobrana pod kątem umiejętności, muzycznych gustów i oczekiwań, koszt zajęć – 45 zł za jedną 45 – minutową lekcję
     • w grupie trzyosobowej – trzy osoby, dobrane według podanych wyżej kryteriów, koszt zajęć 39 zł za jedną 45 – minutową lekcję.

     Decyzję o ewentualnym utworzeniu grupy podejmujemy po bardzo starannym dobraniu jej składu pod względem wieku i poziomu zaawansowania. W ramach personalizowania edukacji czas trwania indywidualnych lekcji może ulec wydłużeniu lub skróceniu w zależności od potrzeb.

     W sytuacjach wyjątkowych kurs stacjonarny zamieniamy na kurs w trybie on-line. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce KURSY ON-LINE.

     Współpraca z ogniskiem muzycznym RED NOTE odbywa się na czytelnych i przejrzystych zasadach. Nie praktykujemy długoterminowych zobowiązań. Umowę zawieramy na miesiąc, płatności dokonuje się również miesięcznie z dołu (po zakończonym miesiącu nauki). Jeśli współpraca układa się zgodnie z oczekiwaniami Ucznia umowa prolonguje się o następny i kolejne miesiące.

     W RAZIE PYTAŃ POZOSTAJEMY DO DYSPOZYCJI POD NUMEREM TELEFONU: 665 214 081

     INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

     Trudno wyobrazić sobie bardziej uniwersalny instrument niż gitara akustyczna. Oprócz tego, że można ją odnaleźć w niezliczonej ilości gatunków, jej cechą charakterystyczną jest mobilność. Zwykła biesiada staje się prawdziwą imprezą gdy ktoś gra na gitarze. Ognisko, spływ kajakowy, urodziny… każdą z tych okazji uświetni występ z gitarą akustyczną w roli głównej.

     Zdumiewające jest również to, że gitara akustyczna to jeden z najdynamiczniej rozwijających się instrumentów. Można na niej akompaniować grając najprostsze akordy, można sięgać po bardziej wysmakowaną harmonię, która każdej aranżacji doda niepowtarzalnego kolorytu, można grać melodie, improwizować, ale także zmierzyć się najnowszą zdobyczą techniki gry na pudle czyli fingerstyle.

     Wiedzę i umiejętności potrzebne do tak szerokiego zastosowania gitary można znaleźć w RED NOTE. Zapraszamy tych, którzy chcieliby nauczyć się jak w prosty sposób akompaniować do znanych piosenek, ale i tych, którzy od gitary z pudłem oczekują czegoś więcej. Naukę można rozpocząć w każdej chwili, niezależnie od wieku, stopnia zaawansowania, sprecyzowanych bądź niesprecyzowanych planów na własny rozwój muzyczny…

     Budowaniu bazy opracowań na gitarę akustyczną poświęciliśmy w RED NOTE tysiące godzin, co pozwoliło nam dojść do wniosku, że chyba nie ma utworu, którego nie dałoby się zgrać na tym instrumencie – jedyne ograniczenie może stanowić wyobraźnia.

     Oczywiście kluczowe są umiejętności i profesjonalnie ułożony plan ich zdobywania, dlatego wdrażamy autorski program GITAROWE LABORATORIUM – CREATIVE ACOUSTIC GUITAR. Opiera się on na siedmiu filarach:

     • Dzień Dobry! - rozpoznanie potrzeb i zainteresowań ucznia, a także ukazanie możliwości jakie daje gitara akustyczna.
     • Jaka Gitara? - pomoc w doborze i zakupie sprzętu (jeśli zachodzi taka potrzeba).
     • Dwutorowo - rozdzielenie kursu na dwa spójne w treści tory: gra harmoniczna, pozwalająca na swobodne akompaniowanie w korelacji ze śpiewem jak i z innymi instrumentami; melodyczna czyli gra sposobem one man band. Drugi tor jest szczególnie interesujący ponieważ umożliwia jednej osobie, w czasie rzeczywistym wykonywanie utworów zawierających w sobie linię melodyczną, akompaniament harmoniczny i rytmiczny.
     • Więcej niż muzyka - erudycyjny dobór repertuaru – od muzyki klasycznej przez filmową po gatunki popularne takie jak blues, rock, pop. Takie podejście umożliwia szeroki ogląd tego co dzieje się w muzyce i daje pakiet umiejętności umożliwiający odnajdowanie się w różnych artystycznych okolicznościach.
     • Tutaj jestem - dostosowanie stopnia skomplikowania aranżacji do aktualnie posiadanych umiejętności. To absolutnie unikalna cecha kursów w RED NOTE. Każdy utwór można zagrać na kilka sposobów – aranżacja podstawowa (linia melodyczna plus nieskomplikowana warstwa harmoniczna); aranżacja średniozaawansowana (melodia z bardziej rozbudowaną harmonią); aranżacja zaawansowana (melodia, rozbudowana harmonia i warstwa rytmiczna z dźwiękami i przydźwiękami perkusyjnymi, czyli fingerstyle).
     • Sztuka kreacji - wejście w świat muzyki improwizowanej z zachowaniem środków wyrazu charakterystycznych dla gitary akustycznej
     • Umiesz latać! - usamodzielnienie czyli wdrożenie pakietu umiejętności pozwalających na samodzielne aranżowanie utworów na gitarę akustyczną, używanie loopera jako urządzenia rozszerzającego możliwości występowania z gitarą akustyczną, używanie gitary akustycznej jako narzędzia do komponowania muzyki.
     back to top
     Filtry