• Kategoria
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Instruktorzy
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • search.blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Gitara dla najmłodszych

     INFORMACJE PODSTAWOWE

     Kurs gry w sekcji Gitara Dla Najmłodszych to propozycja dla wszystkich maluchów, które marzą o grze na gitarze. Zajęcia możemy rozpocząć w każdej chwili dostosowując termin, godzinę a także czas trwania lekcji do aktualnych potrzeb (wpasowujemy się w plan szkolny i siatkę innych zajęć dodatkowych).
     Ognisko Muzyczne RED NOTE w cenie zajęć zapewnia wszelkie materiały szkoleniowe tj. podręcznik Gitara Dla Najmłodszych (w formie elektronicznej), teczkę, notatnik, a nawet długopis;)
     Zajęcia odbywają się indywidualnie bądź w małych, dwu- lub trzyosobowych zespołach. Formuła zajęć jest kwestią do wyboru, a decyzję o ewentualnym połączeniu w grupy podejmujemy konsultując to z Rodzicami i starannie dobierając ich skład pod kątem wieku, stopnia zaawansowania czy temperamentu uczestników…
     Instruktorzy: Jacek Sroka-Ritau

     ORGANIZACJA ZAJĘĆ I CENNIK

     Koszt zajęć:

     • Indywidualnie – 59 zł za jedną 45-minutową lekcję
     • tandemowo – dwuosobowa grupa uczniów, starannie dobrana pod kątem umiejętności, muzycznych gustów i oczekiwań, koszt zajęć – 45 zł za jedną 45 – minutową lekcję
     • w grupie trzyosobowej – trzy osoby, dobrane według podanych wyżej kryteriów, koszt zajęć 39 zł za jedną 45 – minutową lekcję.

     W sytuacjach wyjątkowych kurs stacjonarny zamieniamy na kurs w trybie on-line. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce KURSY ON-LINE.

     Współpraca z ogniskiem muzycznym RED NOTE odbywa się na czytelnych i przejrzystych zasadach. Nie praktykujemy długoterminowych zobowiązań. Umowę zawieramy na miesiąc, płatności dokonuje się również miesięcznie z dołu (po zakończonym miesiącu nauki). Jeśli współpraca układa się zgodnie z oczekiwaniami Ucznia umowa prolonguje się o następny i kolejne miesiące.

     W RAZIE PYTAŃ POZOSTAJEMY DO DYSPOZYCJI POD NUMEREM TELEFONU: 665 214 081

     INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

                 W jakim wieku najlepiej rozpocząć przygodę z gitarą? To pytanie często zadają rodzice chcący zapisać swoją pociechę na lekcje gry na sześciu strunach. Jednocześnie przez to pytanie często przebija obawa, czy dziecko się do tego nadaje i czy nie jest za wcześnie?

                    Tym i innym kwestiom skutecznie wychodzimy naprzeciw ponieważ tak się szczęśliwie złożyło, że pierwszymi uczniami ogniska muzycznego RED NOTE w 2012 roku, gdy nasza szkoła powstawała, były w większości dzieci między czwartym a ósmym rokiem życia. Można więc śmiało powiedzieć, że przez te wszystkie lata wyspecjalizowaliśmy się w uczeniu maluchów. A nie jest to wcale takie proste;)

                    Po pierwsze nauczanie dziecka gry na instrumencie to złożony proces, którego fundamentem jest pokazanie, że muzyka to zabawa, po drugie konieczne jest wdrożenie systematyczności i sumienności w sposób, który nie będzie się kojarzył z przykrym obowiązkiem, wreszcie po trzecie trzeba przekazać wiedzę i umiejętności w sposób, który małego człowieka nie zniechęci i wydobędzie cały jego potencjał.

                    Właśnie temu podporządkowany jest program Gitara Dla Najmłodszych. Jego podstawę stanowi nasz autorski podręcznik o tym samym tytule. Integralną częścią tej wczesnej edukacji muzycznej jest zabawa, łamigłówki, kolorowanki, metodyka motoryczna, a także elastyczne dopasowanie czasu trwania lekcji do tego na ile gotowy jest młody gitarzysta.

                    Naszą wizytówką jest indywidualne podejście do każdego ucznia i precyzyjne rozpoznanie jego potrzeb, predyspozycji, temperamentu muzycznego, zainteresowań… Są dzieci, które świetnie pracują w zespole, ale i takie, dla których komfortowe warunki pracy to lekcje indywidualne. Każdy z tych przypadków staramy się dokładnie rozeznać, a jeśli podejmujemy decyzję o umieszczeniu dziecka w grupie dokładamy wszelkich starań by była to dobrze dobrana grupa.

                    Nie mniej istotny jest repertuar. Tutaj dotykamy kwestii skutecznego motywowania. Uczymy grać znanych, lubianych i potrzebnych utworów, dlatego nasi mali uczniowie często stają się gwiazdami przedszkolnych, szkolnych i rodzinnych uroczystości.

                    W całym tym procesie pozostajemy czujni, bo wielokrotnie się zdarza, że w małym brzdącu drzemie duży talent i nasza w tym głowa, żeby jak najwcześniej się na tym talencie poznać i przekierować edukację na poważniejsze tory.

     back to top
     Filtry