• Kategoria
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Instruktorzy
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • search.blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Gitara klasyczna

     INFORMACJE PODSTAWOWE

     Klasa gitary klasycznej otwarta jest dla każdego. Początkujący jak i ci, którzy już grają mogą przyjść w każdej chwili i rozpocząć, regularną uporządkowaną i efektywną edukację. Ognisko Muzyczne RED NOTE w cenie kursu zapewnia wszelkie materiały szkoleniowe wraz z teczką, notatnikiem, a nawet długopisem;) Tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gitarą (jeśli chcą) pomagamy wybrać i kupić pierwszy instrument. Możemy również wypożyczyć gitarę na próbę, do czasu zakupienia własnego instrumentu (ilość instrumentów do wypożyczenia jest ograniczona).
     Instruktorzy: Jacek Sroka-Ritau

     ORGANIZACJA ZAJĘĆ I CENNIK

     Nauka odbywa się na czterech poziomach:

     • początkujący
     • średniozaawansowany
     • zaawansowany
     • masterclass

     Każdy z poziomów kończy się uzyskaniem dyplomu.

     Nie zawsze gitarowa edukacja musi wiązać się z wejściem w system zdobywania kolejnych stopni zaawansowania i ustawienie kursu w z góry określone ramy. Wychodząc temu naprzeciw jesteśmy otwarci na swobodne prowadzenie zajęć dostosowane do aktualnych potrzeb.

     Zajęcia odbywają się w trzech formułach:

     • indywidualnie – koszt zajęć - 59 zł za jedną 45-minutową lekcję
     • tandemowo – dwuosobowa grupa uczniów, starannie dobrana pod kątem umiejętności, muzycznych gustów i oczekiwań, koszt zajęć – 45 zł za jedną 45-minutową lekcję
     • w grupie trzyosobowej – trzy osoby, dobrane według podanych wyżej kryteriów, koszt zajęć 39 zł za jedną 45-minutową lekcję.

     Decyzję o ewentualnym utworzeniu grupy podejmujemy po bardzo starannym dobraniu jej składu pod względem wieku i poziomu zaawansowania. W ramach personalizowania edukacji czas trwania indywidualnych lekcji może ulec wydłużeniu lub skróceniu w zależności od potrzeb.

     W sytuacjach wyjątkowych kurs stacjonarny zamieniamy na kurs w trybie on-line. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce KURSY ON-LINE.

     Współpraca z ogniskiem muzycznym RED NOTE odbywa się na czytelnych i przejrzystych zasadach. Nie praktykujemy długoterminowych zobowiązań. Umowę zawieramy na miesiąc, płatności dokonuje się również miesięcznie z dołu (po zakończonym miesiącu nauki). Jeśli współpraca układa się zgodnie z oczekiwaniami Ucznia umowa prolonguje się o następny i kolejne miesiące.

     W RAZIE PYTAŃ POZOSTAJEMY DO DYSPOZYCJI POD NUMEREM TELEFONU: 665 214 081

     INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

                 Gitara klasyczna to niewątpliwie jeden z najważniejszych instrumentów w dziejach muzyki. Jest również jedną z najbardziej dostępnych gitar – za relatywnie niewielką kwotę można kupić przyzwoity instrument. Być może klasyk jest też najbardziej powszechną gitarą, bo gdyby dobrze poszukać znalazło by się ją prawie w każdym domu.

                    Gra na „żyłkach” czyli nylonowych strunach daje charakterystyczne, ciepłe, okrągłe brzmienie i łączy się jakby z osobną kulturą obcowania z muzyką. Z tych dźwięków wyłania się muzyka klasyczna, a także estetyka charakterystyczna dla Półwyspu Iberyjskiego czy krajów Ameryki Łacińskiej, ale na tej bazie można rozszerzyć zasięg gitary klasycznej wykonując na niej muzykę w najszerszym tego słowa znaczeniu, sięgając nawet po tak popularne gatunki jak pop czy rock.

                    Takie właśnie szerokie podejście do gitary klasycznej reprezentujemy w RED NOTE. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby złapać klasyka i po prostu grać, bez względu na wiek, wcześniejsze doświadczenia z muzyką bądź ich brak… Wielu z naszych uczniów i absolwentów w trakcie swojej edukacji było zaskoczonych tym jak wiele da się zagrać właśnie na gitarze klasycznej.

                    Ucząc gry na „klasyku” wdrażamy nasz autorki program KLASYCZNE GITAROWE LABORATORIUM. Opiera się  on na pięciu filarach:

     • Poznajmy się – z naszych doświadczeń wynika, że wiele osób przychodzi do RED NOTE z gitarą klasyczną, bo… „taka była pod ręką”. Na wstępnym etapie ukazujemy niemałe możliwości jakie posiada ten skromny, wydawałoby się, instrument. Poznajemy oczekiwania naszych uczniów i zaczynamy pracę.
     • Klasyka to skarb – niezwykle istotne w podejściu do gitary klasycznej jest zachowanie jej klasycznego charakteru: postawa z instrumentem ,sposób artykulacji, kultura pracy z muzyką… tego wszystkiego uczą się nasi uczniowie grając na gitarach klasycznych. I nawet jeśli edukacja na pewnym etapie skręci w inną ścieżkę (mniej klasyczną – bardziej popularną) to solidne podstawy pozostaną.
     • No to co gramy? – nim zaczniemy musimy obalić pewien mit. Przez wiele lat gra na gitarze klasycznej kojarzyła się z „siłowym” wtłaczaniem teorii, skomplikowanych zapisów nutowych, koniecznością zapuszczenia paznokci i graniem do znudzenia sonat, miniatur, walczyków i pieśni ludowych. W RED NOTE nigdy nikt nie zastosował i nie zastosuje takiego schematu, ponieważ jesteśmy nowoczesną szkołą - traktujemy muzykę jako pole do rozwijania pasji, dlatego repertuar, metodykę i tempo pracy dobieramy starannie i pieczołowicie.
     • Jeden instrument - wiele możliwości – każdy z naszych uczniów ma możliwość wyboru repertuaru i tego jak chce eksplorować gitarę klasyczną. Mało tego – wielu uczniów RED NOTE przynosi propozycje ulubionych utworów, nie tylko tych radiowych ale i z filmów czy gier komputerowych, tak powstają niezwykłe aranżacje na gitarę klasyczną.
     • Początek muzycznej przygody – Ognisko Muzyczne RED NOTE ma wśród absolwentów wspaniałych młodych muzyków, którzy rozpoczynali swoją artystyczną przygodę od gitary klasycznej, niektórzy pozostali przy niej do końca inni „wskoczyli” na gitarę akustyczną bądź elektryczną, jeszcze inni rozszerzyli swoje umiejętności w klasie wokalu, instrumentów klawiszowych, czy perkusji. Niezależnie od tego jak ułożyła się ich droga, dziś są ambitnymi twórcami i pasjonatami muzyki.
     back to top
     Filtry