• Kategoria
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Instruktorzy
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • search.blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Metoda Hand Star

     INFORMACJE PODSTAWOWE

     HAND STAR jest pierwszą na świecie, opatentowaną rękawicą treningową dla gitarzystów. Zasada jej działania to przeniesienie sportowej metodyki treningu na grunt pracy z instrumentem. HAND STAR za pomocą dwudziestu ciężarków obciąża prawą dłoń gitarzysty (tę, która trzyma kostkę). W procesie gry na gitarze to właśnie ręka napędzająca struny pełni rolę „centrum dowodzenia”, bo w największym stopniu odpowiada za takie parametry jak: INTONACJA, MOTORYKA, PRECYZJA RYTMICZNA, KONTROLA, SZYBKOŚĆ.

     INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

     handstar

     Po wykonaniu serii ćwiczeń z HAND STAREM i zdjęciu go z dłoni mamy wrażenie lekkości i swobody gry. Dzięki systematycznym ćwiczeniom łatwiej osiągamy odpowiedni poziom rozluźnienia, a także siły aparatu wykonawczego, co jest podstawą prawidłowej techniki.

     CHCESZ ROZPOCZĄĆ PRACĘ METODĄ HAND STAR?

     NAPISZ NA: handstar@red-note.com.pl

     ZADZWOŃ: 665 214 081

     JAK DZIAŁA?

     Prace nad HAND STAREM trwały 10 lat i brali w nich udział: gitarzyści na różnym poziomie zaawansowania (od zupełnie początkujących po mistrzów), fizjoterapeuci, trenerzy sportowi, a nawet psychologowie.

     Zasada działania rękawicy treningowej HAND STAR polega na stymulowaniu mięśni za pomocą niewielkiego ciężaru (maksymalnie uzbrojona rękawica waży 178 gramów) i, co najważniejsze - mózgu.

     Fizjologicznie każdy z nas posiada „wdrukowany” ciężar własnych dłoni. Grając na gitarze posługujemy się tym właśnie ciężarem. Pamięć mięśniowa rejestruje ten proces, by na pewnym etapie go zoptymalizować. Jest to moment, w którym nasza gra staje się w poniekąd automatyczna.

     Ma to swoje dobre strony, bo grając możemy równocześnie czytać nuty, śledzić metronom, komunikować się z innymi członkami zespołu, śpiewać…, ale jednocześnie moment optymalizacji stanowi górną granicę naszych możliwości wykonawczych, za którą bardzo trudno przejść. Mózg, który raz zoptymalizował proces, niechętnie dokonuje poprawek. Zastosowanie intencjonalnego utrudnienia w postaci niewielkiego obciążenia dłoni, niejako zmusza nasz „twardy dysk” do przeliczenia całego algorytmu, albo znacznej jego części na nowo. Stąd uczucie, że kiedy nawet po krótkiej chwili zdejmujemy obciążenie gra nam się lepiej.

     handstar2

     Ten mechanizm wykorzystują sportowcy, którzy ćwicząc z odpowiednio dobranym obciążeniem (tzw. trening wspomagany) są w stanie biec szybciej, skakać wyżej, rzucać dalej…

     Niezależnie od wszystkiego praca z HAND STAREM długofalowo rozwija mięśnie, które są odpowiedzialne za najistotniejsze aspekty techniki gry na instrumencie.

     KIEDY SIĘ PRZYDAJE?

     Głównym zastosowaniem rękawicy HAND STAR jest używanie jej jako narzędzia do systematycznych ćwiczeń doskonalących technikę, ale znakomicie sprawdza się również jako narzędzie do szybkiej rozgrzewki przed próbą, koncertem, sesją nagraniową – znacznie przyśpiesza dojście do momentu „gotowości bojowej”. HAND STAR sprawdzi się również u gitarzystów, którzy mieli dłuższą przerwę w kontakcie z instrumentem, pomagając szybko wrócić do satysfakcjonującej dyspozycji.

     handstar3

     BUDOWA

     MOCOWANIE
     Podstawową częścią umożliwiającą stabilne zamocowanie HAND STARA na dłoni jest taśma o szerokości 5cm wykonana z twardego filcu. Na taśmie znajduje się logotyp z miękkiego PCV. Trzyma się ona na podstawie z gumy, której czterocentymetrowy fragment w spodniej części pełni rolę stabilizatora (umożliwia założenie rękawicy eliminując zbędny ucisk). Taśmę, podobnie jak ciężarki, zaczepia się na rzep. W okolicy nasady palców znajduje się parciany pasek o szerokości 1cm z regulatorem. Podobny pasek chwyta kciuk, jest zapinany rzepem, a na jego górnej części znajduje się mały emblemat.

     NAKŁADKA
     Zasadniczy element HAND STARA to nakładka na dłoń. Składa się z trzech warstw: dolna wykonana z pikowanej skóry zamszowej, środkowa z miękkiego filcu i górna z miękkiej tkaniny rzep. Każda z warstw pełni istotną funkcję. Pikowana wyściółka spodniej części jest przyjemna w kontakcie ze skórą, ponadto przeszycia znajdujące się po wewnętrznej stronie sprawiają, że HAND STAR dobrze trzyma się dłoni. Miękki filc w środku łączy w sobie dwa istotne walory – jest elastyczny i przepuszcza powietrze. Tkanina rzep umożliwia nałożenie ciężarków, ponadto bardzo dobrze współgra z pozostałymi materiałami pod względem elastyczności.

     handstar4

     CIĘŻARKI
     Każdy z ciężarków waży 7 gramów i składa się z trzech elementów: osłony z tworzywa ABS w kolorze PRECISE BLACK, metalowego rdzenia w środku i zaczepu z ostrej części tkaniny rzep. Ciężarki są mocowane do nakładki dokładnie w taki sposób jak efekty gitarowe w pedalboardzie.

     ROZMIARY
     Dobranie odpowiednich materiałów, a także opracowanie systemu mocowania zajęło twórcom HAND STARA wiele lat, ale dzięki temu rękawica jest elastyczna, dopasowuje się do każdej dłoni i umożliwia indywidualny dobór obciążenia i sposób ćwiczenia. Występuje w trzech rozmiarach: S, M i L.

     JAK ĆWICZYĆ Z HAND STAREM?

     Uczniowie Ogniska Muzycznego RED NOTE są systematycznie i stopniowo wprowadzani w pracę metodą HAND STAR. Gitarzyści, którzy chcieliby samodzielnie pracować z HAND STAREM mogą zamówić u nas rękawicę i wraz z nią dostać szczegółową instrukcję użytkowania. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu: 665 214 081

     back to top
     Filtry