• Kategoria
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Instruktorzy
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • search.blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Perkusja

     INFORMACJE PODSTAWOWE

     Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się grać perkusji. Uczymy dzieci, młodzież i dorosłych, osoby początkujące, jak i tych, którzy pod okiem profesjonalisty chcieliby rozwinąć już posiadane umiejętności. Kurs gry na perkusji w RED NOTE kompleksowo rozwija warsztat wykonawczy potrzebny do efektywnej pracy z rytmem, kładąc nacisk na mocne podstawy, zarówno te manualne, techniczne, jak i teoretyczne. Początkujący perkusiści, jak i ci, którzy chcieliby spróbować gry na bębnach nie od razu muszą inwestować w duży, akustyczny drum set. Początek pracy z instrumentem to pad, pałki i metronom – taki zestaw umożliwia rozpoczęcie nauki i zdobywanie pierwszych perkusyjnych szlifów. Jeśli młody perkusista wytrwa, może do ćwiczeń w warunkach domowych zakupić perkusję elektryczną, przyjazną dla otoczenia z uwagi na niski poziom hałasu;) W kwestii wyboru i zakupu odpowiedniego sprzętu służymy fachowym doradztwem.

     ORGANIZACJA ZAJĘĆ I CENNIK

     Lekcje perkusji odbywają się indywidualnie - 59 zł, lub w grupie 2-osobowej - 45 zł.

     W przypadku dzieci możemy skrócić czas trwania lekcji (cenę ustalamy wtedy indywidualnie).

     Współpraca z Ogniskiem Muzycznym RED NOTE odbywa się na czytelnych i przejrzystych zasadach. Nie praktykujemy długoterminowych zobowiązań. Umowę zawieramy na miesiąc, płatności dokonuje się również miesięcznie z dołu (po zakończonym miesiącu nauki). Jeśli współpraca układa się zgodnie z oczekiwaniami Ucznia umowa prolonguje się o następny i kolejne miesiące.

     W RAZIE PYTAŃ POZOSTAJEMY DO DYSPOZYCJI POD NUMEREM TELEFONU: 665 214 081

     INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

     Perkusja jest jednym z tych instrumentów, które w największym stopniu pobudzają wyobraźnię. Dzieciom daje możliwość legalnego hałasowania, a tym nieco starszym roztacza wizję niczym nieskrępowanej ekspresji. Wśród ludzi, którym muzyka jest bliska znalazłoby się niewielu, którym marzenie o soczystym bębnieniu nie przeszło przez myśl. Dzieje się tak dlatego, że gra na bębnach odwołuje się do naszych pierwotnych instynktów związanych z potrzebą tworzenia muzyki – nie od dziś wiadomo, że pierwszymi instrumentami były właśnie bębny. Przechodząc przez wiele kultur, a co za tym idzie ewoluując, dotarły do czasów współczesnych i stały się perkusją. Mimo to zachowały w sobie ten pierwotny nieokiełznany element. Dla nas w RED NOTE bębny to coś absolutnie naturalnego, dlatego właśnie na klasę perkusji postawiliśmy na początku. Sekcja perkusyjna istnieje tu od 2012 roku, a jednymi z pierwszych zajęć muzycznych jakie odbyły się na Pszczyńskiej 25 były lekcje bębnieniaJ Dziś mamy solidny program umożliwiający efektywne przekazywanie wiedzy kolejnym generacjom młodych i nieco starszych perkusistów. Lekcje perkusji w RED NOTE obejmują następujące zagadnienia:

     • Cały ten rytm – odnajdowanie rytmu w otaczającym świecie to coś co uwrażliwia muzycznie każdego człowieka. Ta umiejętność jest szczególnie ważna dla adeptów gry na perkusji, odwraca bowiem ich uwagę od rozbudowanych zestawów perkusyjnych, od super-szybkich i super-głośnych mistrzów bębnienia, a każe skupić uwagę na odnalezieniu rytmu w sobie i w otoczeniu. To tutaj zaczyna się prawdziwe granie
     • Podstawy podstawy i jeszcze raz podstawy – rytm ma ściśle określoną, wręcz matematyczną strukturę, znalezienie tej struktury i wejście w nią to proces, wymagający systemu dobrze przygotowanych ćwiczeń.
     • Wiedza teoretyczna – potrzebna na każdym poziomie uprawiania muzyki. Dokładamy wszelkich starań by przekazywać ją ciekawie i efektywnie.
     • Technika – paradiddle, rudymenty, dynamika uderzeń, trzymanie time’u… to tylko niektóre z elementów kluczowych. Zadanie, które stawiamy przed sobą jako pedagodzy wykracza daleko poza uświadomienie tego czym są składniki techniki gry na perkusji. Naszym zadaniem jest pokazanie metodologii pracy z instrumentem, które pozwoli zdobyć i utrzymać technikę na odpowiednim poziomie.
     • Więcej niż matematyka – zwieńczeniem edukacji perkusyjnej jest etap, w którym to co równe, symetryczne (bądź nie!), na swój sposób matematyczne i mechaniczne, zaczyna żyć i mieć w sobie pierwiastek muzyki, którego nie sposób zdefiniować. Groove, feelling… określenia można by mnożyć, ale naszym celem jest doprowadzenie grających w RED NOTE perkusistów do momentu, w którym spod ich pałek będzie się wydobywać rytm przyprawiający o szybsze bicie serca.
     • Wespół-zespół – równie istotnym elementem kształcenia muzycznego jest umiejscowienie perkusisty w zespole, nie dosłowne (choć dokładamy wszelkich starań by nasi perkusiści mieli możliwość grania z innymi muzykami), ale rozumiane w kategoriach dojrzałości i wysokiej kultury muzycznej. To jak perkusista powinien grać w określonych składach, aranżacjach, okolicznościach, jest istotnym elementem wiedzy, którą przekazujemy naszym podopiecznym.

     Zapraszamy!

     back to top
     Filtry