• Category
   No categories were found that matched your criteria.
   • Manufacturer
    No manufacturers were found that matched your criteria.
   • Products
    No products were found that matched your criteria.
     • Blog
      No blog posts were found that matched your criteria.

     Piano keyboard

     INFORMACJE PODSTAWOWE

     Nauka gry na instrumentach klawiszowych w ognisku muzycznym RED NOTE koncentruje się wokół pianina. Adepci tej wspaniałej sztuki poznają fundamentalne zasady gry klasycznej w aspekcie techniki i ogólnej kultury obcowania z instrumentem. Nieco inaczej rzecz się ma z repertuarem – ten jest dostosowany do potrzeb i zainteresowań naszych uczniów. Na pianinowy warsztat RED NOTE trafiają zatem przeboje muzyki współczesnej, soundtracki z animacji czy gier komputerowych, choć nieobca jest nam muzyka klasyczna – wszak z tą muzyką pianino ma najwięcej wspólnego – czy jazz, z którego pełnymi garściami czerpiemy pomysły na improwizację. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Uczymy początkujących, od podstaw, jak i tych, którzy już grają, a chcieliby rozwinąć skrzydła i wejść na nowe muzyczne terytoria. Keyboard z kolei stanowi odgałęzienie tak pojętej „kalwiszowej edukacji” i ukłon w stronę tego co oferuje nam współczesna technologia. Pianino Rhodesa, organy Hammonda, syntezatory Mooga, wyglądają i brzmią inaczej niż pianino, ale stanowią poważne i uznane w świecie muzyki rozrywkowej instrumentarium. Z punktu widzenia edukacji muzycznej dbamy o to, by za pomocą cyfrowych wtyczek, ci, którzy chcą poznać specyfikę gry na klawiszach w tym ujęciu mieli taką możliwość.
     Manufacturer: Michał Spendel

     ORGANIZACJA ZAJĘĆ I CENNIK

     Nauka odbywa się na trzech poziomach:

     • początkujący
     • średniozaawansowany
     • zaawansowany

     Każdy z poziomów kończy się uzyskaniem dyplomu.

     Jesteśmy otwarci na dostosowanie kursu do indywidualnych potrzeb naszych uczniów.

     Zajęcia odbywają się w dwóch formułach:

     • Indywidualnie – koszt zajęć - 59 zł za jedną 45-minutową lekcję
     • tandemowo – dwuosobowa grupa uczniów, starannie dobrana pod kątem umiejętności, muzycznych gustów i oczekiwań, koszt zajęć – 45 zł za jedną 45-minutową lekcję

      W cenie kursu zawarte jest wszystko, co potrzebne do nauki: materiały szkoleniowe, nuty, teczka, a nawet notatnik i długopis.

     Decyzję o ewentualnym utworzeniu grupy podejmujemy po bardzo starannym dobraniu jej składu pod względem wieku i poziomu zaawansowania. W ramach personalizowania edukacji czas trwania indywidualnych lekcji może ulec wydłużeniu lub skróceniu, w zależności od potrzeb.

     W sytuacjach wyjątkowych kurs stacjonarny zamieniamy na kurs w trybie on-line. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce KURSY ON-LINE.

     Współpraca z ogniskiem muzycznym RED NOTE odbywa się na czytelnych i przejrzystych zasadach. Nie praktykujemy długoterminowych zobowiązań. Umowę zawieramy na miesiąc, płatności dokonuje się również miesięcznie z dołu (po zakończonym miesiącu nauki). Jeśli współpraca układa się zgodnie z oczekiwaniami Ucznia umowa prolonguje się o następny i kolejne miesiące.

     W RAZIE PYTAŃ POZOSTAJEMY DO DYSPOZYCJI POD NUMEREM TELEFONU: 665 214 081

     INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

     Pianino jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych instrumentów. Stanowi również swojego rodzaju punkt odniesienia dla muzyki jako takiej, dlatego w szkołach muzycznych podstawowych, średnich i wyższych, niezależnie od specjalizacji zawsze poznaje się pianino. Wybitni twórcy muzyki poważnej przez geniusz i wirtuozerię podnieśli ten instrument do rangi najbardziej pożądanych i prestiżowych. Nie więc dziwnego, że umiejętność gry na pianinie stanowi wartość klasy premium.

          Jednocześnie przez dziesiątki lat znaczącym zmianom nie ulegała metodologia kształcenia pianistów i nie sposób oprzeć się wrażeniu, że po dziś dzień jest ona dostosowana do tych najzdolniejszych, chcących grać klasykę. To zdaje się być powód, dla którego wielu ludzi mając styczność z nauką gry na pianinie cierpi na skrzywienie wywołane niewłaściwym podejściem.

          Przez lata naszej działalności udało nam się w RED NOTE odczarować zarówno instrument jak i sposób nauczania gry na nim. Jak? Przede wszystkim dzięki nauczycielom, dla których pasją jest nie tylko muzyka ale i edukowanie. Zdjęliśmy z pianina zasłonę niedostępności wychodząc z założenia, że przecież nie każdy musi uczyć się z myślą o wystartowaniu w konkursie chopinowskim. Wreszcie dostosowaliśmy repertuar do współczesnych wymogów. Samodzielnie aranżujemy utwory wszelakie, szyjąc na miarę wersje, które są dostosowane do poziomu naszych uczniów. Tak rodzi się radość z grania (na marginesie, niejednokrotnie udaje nam się stworzyć niesamowite, pianinowe odmiany przebojów małych i wielkich).

     Program nauczania gry na instrumentach klawiszowych w ognisku muzycznym RED NOTE opiera się na następujących założeniach:

     • Oto pianino – pianino to nie tylko instrument, to integralna część kultury muzycznej. Należy je poznać by nie tylko grać ale i rozumieć muzykę.
     • To trzeba wiedzieć – podstawy teoretyczne są istotne w grze na każdym instrumencie, a w przypadku pianina mają one szczególne znaczenie. Nasza w tym głowa, by teorię przekazać w sposób ciekawy, zajmujący, ale przede wszystkim skuteczny.
     • Technika – biegłość techniczna to element, za pomocą którego możemy zrealizować niemal każdy muzyczny zamysł. Do odpowiedniego poziomu technicznego dochodzimy systematyczną pracą, ale i mądrze dobranymi ćwiczeniami.
     • Improwizacja – wbrew pozorom nie jest to forma muzykowania zarezerwowana dla jazzmanów. Nawet na początku edukacji możemy improwizować i rozwijać swoja muzyczną kreatywność i wrażliwość.
     • Klawisze w zespole – jak akompaniować i jak grać solowo? Jak grać z wokalistami i instrumentalistami? Znajomość swojego miejsca w szeregu wykonawców to przejaw dojrzałości i muzycznej erudycji. Tego również uczymy.
     • Samodzielność – ten punkt to zwieńczenie edukacji i tak naprawdę do niego zmierzają nasze wysiłki. Samodzielne aranżowanie, wykonywanie, a także komponowanie to nagroda. Po tę nagrodę prowadzimy naszych uczniów.

     ZAPRASZAMY!         

     back to top
     Filters