• Category
   No categories were found that matched your criteria.
   • Manufacturer
    No manufacturers were found that matched your criteria.
   • Products
    No products were found that matched your criteria.
     • Blog
      No blog posts were found that matched your criteria.

     Rytmika dla wszystkich

     INFORMACJE PODSTAWOWE

     Rytmika dla wszystkich to unikalny, nowoczesny kurs, którego celem jest zabawa muzyką, a przede wszystkim rozładowywanie emocji dzięki obcowaniu z rytmem. Jest skierowany dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. To kreatywne zajęcia, podczas których uczestnik ma do dyspozycji nie tylko tradycyjne zestawy perkusyjne, ale i szeroką gamę perkusjonaliów: cajon, conga, tamburyn, shakery, klawesy… Praca z tymi niecodziennymi instrumentami odpręża, relaksuje, bawi, pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego. Nie trzeba umieć grać. Nie trzeba mieć żadnego „zaplecza” muzycznego. Nie trzeba posiadać w domu instrumentu do ćwiczeń. Wystarczy przyjść, rozpocząć własną przygodę w ekscytującym świecie rytmów i dobrze się bawić. Cena kursu: 59 zł za jedne indywidualne 45-minutowe zajęcia.

     DLA KOGO JEST TEN KURS I JAKIE DAJE KORZYŚCI?

     • Dla dzieci i młodzieży szukających ciekawych i kreatywnych zajęć. Muzyka jako aktywność polisensoryczna (angażująca wiele zmysłów naraz) oprócz rozładowywania emocji pobudza intelektualnie, poprawia koncentrację i pamięć, rozwija koordynację i pamięć mięśniową. Tego typu zajęcia mogą stanowić świetny wstęp do rozpoczęcia przygody z innymi instrumentami.
     • Dla dorosłych, którzy chcą zrobić coś dla siebie. Praca z perkusjonaliami to najlepszy i być może jedyny sposób, żeby zacząć muzykować bez specjalnego przygotowania, inwestowania w drogie instrumenty, czy spędzania długich godzin na żmudnych ćwiczeniach. Wybijanie rytmu to także niezwykle skuteczny katalizator pozwalający zapomnieć o troskach dnia codziennego i spojrzenia na nie z innej perspektywy – wszak nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje.
     • Dla osób muzykujących, grających na innych instrumentach. Rytm obok harmonii i melodii jest podstawowym składnikiem muzyki. Systematyczne treningi rytmiczne w znaczący sposób poprawiają parametry wykonawcze, niezależnie od tego na jakim instrumencie gramy na co dzień.

     TERAPEUTYCZNA FUNKCJA RYTMU

     Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, nasze życie toczy się w rytmie, a dokładnie rzecz ujmując – w niezliczonej ilości rytmów. Nasze serce bije w rytmie, oddychamy w rytmie, mrugamy w rytmie… Chodzenie, klaskanie, pukanie do drzwi, stukanie palcami o blat stołu… wszystkie te czynności mają swój rytm. Dzień, tydzień, miesiąc, rok… wyznaczają rytm naszego funkcjonowania. Problem w tym, że życie we współczesnym świecie może bezwzględnie zaburzać każdy z naszych rytmów. Patrząc godzinami w ekran smartfonu zapominamy o mruganiu. Nie nagradzamy brawami ulicznych artystów, bo Internet jest pełny bardziej spektakularnych wykonań, a pędzący w szalonym tempie czas sprawia, że zapominamy o tym by odpocząć w dniu wolnym od pracy.

     Perkusjonalia, które mamy do dyspozycji w RED NOTE to tak naprawdę współczesne formy pierwotnych instrumentów. Są wykonane z naturalnych materiałów: drewno, skóra, ziarna… Generują kojący, przyjemny dla ucha dźwięk pozbawiony szumów i nadmiernego natężenia. Obcowanie z nimi sprawia, że uczymy się nie tylko wybijać rytm, ale i słuchać go. Praca z rytmem wprowadza potrzebę uporządkowania prostych dźwięków, nadania im sensu i znaczenia. Zaskakujące jest jak niewiele trzeba, by umiejętności i nawyki nabyte w ten sposób stosować w innych dziedzinach życia.

     back to top
     Filters