• Kategoria
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Instruktorzy
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • search.blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Ukulele

     INFORMACJE PODSTAWOWE

     Lekcje gry na ukulele w RED NOTE to jeden z nielicznych, dostępnych na rynku kompleksowych kursów gry na tym instrumencie. Jest skierowany do osób początkujących, które rzetelnie i od podstaw chciałyby poznać specyfikę gry na ukulele, jak i dla gitarzystów, którzy chcieliby rozszerzyć zakres umiejętności i wprowadzić do swojego muzycznego arsenału całą gamę zjawiskowych brzmień. Uczymy opierając się na wiedzy na temat dźwięków, rytmu i harmonii, ponadto sięgamy dalej, by z tego niepozornego instrumentu wydobyć więcej niż tylko akompaniament. Posiadamy i na bieżąco aktualizujemy własne, profesjonalnie przygotowane zasoby materiałów szkoleniowych, których integralną część stanowią opracowania standardów muzyki popularnej w aranżacji na ukulele.
     Instruktorzy: Jacek Sroka-Ritau

     ORGANIZACJA ZAJĘĆ I CENNIK

     Nauka odbywa się na trzech poziomach:

     • Początkujący
     • średniozaawansowany
     • zaawansowany

     Każdy z poziomów kończy się uzyskaniem dyplomu.

     Jesteśmy otwarci na dostosowanie kursu do indywidualnych potrzeb naszych uczniów.

     Zajęcia odbywają się w trzech formułach:

     • Indywidualnie – koszt zajęć - 59 zł za jedną 45-minutową lekcję
     • tandemowo – dwuosobowa grupa uczniów, starannie dobrana pod kątem umiejętności, muzycznych gustów i oczekiwań, koszt zajęć – 45 zł za jedną 45-minutową lekcję
     • w grupie trzyosobowej – trzy osoby, dobrane według podanych wyżej kryteriów, koszt zajęć 39 zł za jedną 45-minutową lekcję.

     W cenie kursu zawarte jest wszystko, co potrzebne do nauki: materiały szkoleniowe, nuty, teczka.

          Decyzję o ewentualnym utworzeniu grupy podejmujemy po bardzo starannym dobraniu jej składu pod względem wieku i poziomu zaawansowania. W ramach personalizowania edukacji czas trwania indywidualnych lekcji może ulec wydłużeniu lub skróceniu, w zależności od potrzeb.

     W sytuacjach wyjątkowych kurs stacjonarny zamieniamy na kurs w trybie on-line. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce KURSY ON-LINE.

     Współpraca z ogniskiem muzycznym RED NOTE odbywa się na czytelnych i przejrzystych zasadach. Nie praktykujemy długoterminowych zobowiązań. Umowę zawieramy na miesiąc, płatności dokonuje się również miesięcznie z dołu (po zakończonym miesiącu nauki). Jeśli współpraca układa się zgodnie z oczekiwaniami Ucznia umowa prolonguje się o następny i kolejne miesiące.

     W RAZIE PYTAŃ POZOSTAJEMY DO DYSPOZYCJI POD NUMEREM TELEFONU: 665 214 081

     INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

     Ukulele to instrument, który współcześnie przeżywa renesans. Zadomowił się na dobre w brzmieniach muzyki alternatywnej i coraz częściej pobrzmiewa w muzyce popularnej. Wymawiając słowo „ukulele” nie sposób się nie uśmiechać. Wszystko w tym instrumencie jest pogodne. Ma stosunkowo krótką historię (przełom XIX i XX w.) i wywodzi się z Hawajów, gdzie w nieco bardziej pierwotnej formie dotarł wraz z portugalskimi emigrantami. Ukulele w odróżnieniu od starszych instrumentów nie „dorobiło się” tomów teorii i osobnej, bogatej literatury muzycznej, być może właśnie dlatego jest powszechnie traktowane jako ciekawostka… przeszkadzajka… Tymczasem drzemie w nim całkiem spory potencjał i coraz częściej w kontekście ukulele pojawia się określenie: „mały wielki instrument”. Właśnie w takich kategoriach podchodzimy do ukulele w RED NOTE. Nasz program pracy z tym instrumentem obejmuje następujące elementy:

     • Poznajmy ukulele – brzmienie, strojenie, wydobywanie dźwięku… wszystko tu ma swoją egzotykę, warto się z nią zaznajomić, bo to muzycznie owocuje.
     • Teoria – słowo „teoria” czasem brzmi strasznie i może się wydawać, że nie do końca komponuje się z malutkim i radosnym instrumentem. Ale ta teoria, podana w odpowiedniej dawce, mądrze i radośnie, sprawia, że możemy nie tylko odtwarzać ale i rozumieć dźwięki płynące z
     • Akompaniament jak zachód słońca – wielu uznanych artystów poznało się na unikatowym brzmieniu ukulele. Poznanie tajników akompaniowania na czterech strunach to radość i satysfakcja.
     • Ukulele naprawdę potrafi – jest rzeczą zadziwiającą jak wiele można zagrać na tak małym instrumencie. Systematyczna praca, dobrze dobrane materiały edukacyjne i opracowania utworów sprawiają, że na grunt ukulele z powodzeniem można zaimportować technikę gry z gitary klasyczne czy akustycznej. I właśnie wtedy okazuje się, że określenie „mały wielki instrument” nie jest ani trochę na wyrost.

     ZAPRASZAMY!

      

     back to top
     Filtry