• Kategoria
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Instruktorzy
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • search.blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Zajęcia wokalne

     INFORMACJE PODSTAWOWE

     Klasa wokalna RED NOTE zaprasza wszystkich, którzy chcieliby… najprościej rzecz ujmując, nauczyć się śpiewać i robić to dobrze, świadomie pod okiem profesjonalnego trenera wokalnego. Nie prowadzimy egzaminów i wstępnych przesłuchań, a zatem każdy może przyjść i spróbować. Barierą nie jest również wiek, uczymy dzieci* młodzież i dorosłych.

     ORGANIZACJA ZAJĘĆ I CENNIK

     Zajęcia odbywają się w dwóch formułach:

     • indywidualnie – kurs jest spersonalizowany i ukierunkowany ściśle na zainteresowania ucznia.   
      Koszt zajęć: 59 zł / 45 min.
     • tandemowo – zajęcia w starannie dobranej pod względem wieku, umiejętności i gustów muzycznych dwuosobowej grupie. Jest to bardzo ciekawa forma dająca możliwość nawiązania nowych muzycznych kontaktów, a merytorycznie pozwalająca na realizowanie zagadnień z zakresu śpiewu wielogłosowego, co jest doskonałym uzupełnieniem kursu podstawowego.
      Koszt zajęć: 45 zł / 45 min.
     • w grupie 3-osobowej: 39 zł

     *metodyka kształcenia umiejętności wokalnych wymaga w pełni wykształconego aparatu wokalnego, jeśli jest zbyt wcześnie na wdrożenie regularnych metod, zajęcia mają charakter umuzykalniania ukierunkowanego docelowo na rozwój wokalny.

     Nauka odbywa się na czterech poziomach:

     • początkujący
     • średniozaawansowany
     • zaawansowany
     • masterclass

     Każdy z poziomów kończy się uzyskaniem dyplomu.

     Nie zawsze edukacja wokalna musi wiązać się z wejściem w system zdobywania kolejnych stopni zaawansowania i ustawieniem kursu w z góry określone ramy. Wychodząc temu naprzeciw jesteśmy otwarci na swobodne prowadzenie zajęć i dostosowane ich do aktualnych potrzeb.

     W sytuacjach wyjątkowych kurs stacjonarny zamieniamy na kurs w trybie on-line. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce KURSY ON-LINE.

     Współpraca z Ogniskiem Muzycznym RED NOTE odbywa się na czytelnych i przejrzystych zasadach. Nie praktykujemy długoterminowych zobowiązań. Umowę zawieramy na miesiąc, płatności dokonuje się również miesięcznie z dołu (po zakończonym miesiącu nauki). Jeśli współpraca układa się zgodnie z oczekiwaniami Ucznia umowa prolonguje się o następny i kolejne miesiące.

     W RAZIE PYTAŃ POZOSTAJEMY DO DYSPOZYCJI POD NUMEREM TELEFONU: 665 214 081

     INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

                    O co chodzi z tym śpiewaniem?  W powszechnej świadomości głos ludzki jest traktowany jako narzędzie do komunikacji. Warto jednak pamiętać, że szczególną formą komunikowania jest śpiew. Kiedy śpiewamy nasz głos przestaje być narzędziem, a staje się instrumentem i to w dosłownym rozumieniu. Co to oznacza? Tak jak pianista, gitarzysta, perkusista… poprzez lata systematycznych ćwiczeń są w stanie zapanować nad swoimi instrumentami i cieszyć się z wykonywania muzyki na profesjonalnym poziomie, tak wokalista może przejąć stuprocentową kontrolę nad własnym głosem i za pomocą muzyki śpiewanej uruchamiać całą gamę emocji – wzruszać, bawić, zmuszać do przemyśleń, czy wreszcie budzić zazdrosne spojrzenia tych, którzy też chcieliby tak śpiewać.

     Takiego właśnie świadomego podejścia do własnego głosu uczymy w RED NOTE.  Nasz program kształcenia wokalnego opiera się na pięciu filarach:

     • Emisja - ujmując rzecz kolokwialnie, specjalistyczny trening strun głosowych poprowadzony tak, by to co śpiewamy brzmiało dobrze, czysto, wyraźnie, bez zakłóceń i naleciałości.
     • Teoria muzyki – seria wykładów dotyczących podstawowych zasad muzyki, wiedzy o dźwiękach interwałach, rytmie, harmonii… Jako się rzekło głos to instrument, wokalista to muzyk. Pakiet podstawowej wiedzy z zakresu teorii jest niezbędny by śpiewać świadomie.
     • Erudycja wokalna – wejście w świat rozmaitych stylów wokalnych reprezentowanych przez różnych artystów. Wszędzie tam gdzie chodzi o rozwój należy spoglądać na muzykę szeroko, najlepiej w sposób wykraczający poza podstawowe zainteresowania. Jako pedagodzy w RED NOTE jesteśmy po to by wskazać jak najwięcej dróg.
     • Technika – na przestrzeni lat tworzących historię muzyki sposób w jaki człowiek pojmuje sztukę wokalną zmieniał się i ewoluował, podążając za gatunkami muzycznymi królującymi na światowych scenach w poszczególnych dekadach. Klasyczne zasady wokalne, bel canto, NFP, Estil Voice to techniki, których każdy wokalista powinien być świadomy, by umieć się osadzić się konkretnym sposobie śpiewania, a także czerpać z każdej z nich.
     • Śpiewanie w praktyce – konkretnych umiejętności nabywa się poprzez nieustanne konfrontowanie wiedzy teoretycznej z praktyką, a zatem śpiewamy, śpiewamy i jeszcze raz śpiewamy.

     RED NOTE to szkoła działająca od wielu lat na terenie Śląska (Katowice, Mikołów), ma zatem duży zasięg, co generuje bardzo ważny czynnik dla tych, którzy chcieliby się rozwijać – kontakty. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wyjść ze sfery marzeń o śpiewaniu i realnie zacząć swoją przygodę z muzyką. Ognisko RED NOTE to nie tylko miejsce gdzie można zdobyć wiedzę i umiejętności, to także płaszczyzna do muzycznych spotkań, które mogą zaowocować powstaniem zespołów, stać się początkiem inspirujących karier, nade wszystko zaś rozwinąć pasję.

     back to top
     Filtry